TFF Başkanlığı İçin Adaylar Belli Olmaya Başladı
78 okunma

TFF Başkanlığı İçin Adaylar Belli Olmaya Başladı

ABONE OL
9 Nisan 2024 12:22
TFF Başkanlığı İçin Adaylar Belli Olmaya Başladı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi 18 Temmuz’daki mali genel kurulun seçimli genel kurul olarak yapılacağını duyururken, kulüpler seçimin daha erken yapılması için imza toplamaya başladı.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Büyükekşi, 18 Temmuz’daki mali genel kurulun seçimli genel kurul olarak yapılacağını açıkladı.

Büyükekşi bu konuda, “Biliyorsunuz Temmuz ayında Türkiye Futbol Federasyonu yönetiminde 2 yılımızı geride bırakmış olacağız. Yönetim Kurulumuzda aldığımız karar ile 18 Temmuz’da yapacağımız Mali Genel Kurulumuzu Seçimli Genel Kurul olarak yapmaya karar verdik. 18 Temmuz’da yapacağımız Seçimli Genel Kurulumuz, Türk Futboluna hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.

KULÜPLER İMZA TOPLAMAYA BAŞLADI

Ancak Fenerbahçe ve Beşiktaş’ın da aralarında olduğu Süper Lig kulüpleri, TFF’nin erken seçime gitmesi için harekete geçti. Kulüpler, Türkiye Futbol Federasyonunun (TFF) olağanüstü seçimli genel kurula gitmesi için noter onaylı imza toplamaya başladı.

Kulüpler Birliği Vakfının Maslak’taki ofisinde bir araya kulüp temsilcileri, noter onaylı imzalarını veriyor. Bazı kulüp temsilcilerinin de imzalarını bulundukları kentlerden verecekleri bildirildi.

KULİSLERDEKİ 3 ADAY

TFF başkanlığı için kulislerde ismi geçen 3 aday belli oldu. Bu adayların Servet Yardımcı ve Cemil Kazancı olduğu belirtildi. Burhan Can Terzi’nin haberine göre ise bir diğer aday eski Beşiktaş Başkanı Fikret Orman.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP