AYDINLI MİNİK ÖĞRENCİLERDEN TREN İLE NAZİLLİ’YE UZANAN BAĞLAMA ETKİNLİĞİ
349 okunma

AYDINLI MİNİK ÖĞRENCİLERDEN TREN İLE NAZİLLİ’YE UZANAN BAĞLAMA ETKİNLİĞİ

ABONE OL
5 Mayıs 2023 17:16
AYDINLI MİNİK ÖĞRENCİLERDEN TREN İLE NAZİLLİ’YE UZANAN BAĞLAMA ETKİNLİĞİ
1

BEĞENDİM

ABONE OL

2021/2022 Eğitim Öğretim yılında Aydın Efeler Ticaret Odası İlkokulu öğretmeni Cevriye Akın’ın başlatmış olduğu “Saz Çalarak Eğleniyorum” projesi kapsamında bu yıl sınıf öğretmeni Cevriye Akın’ın öncülüğünde, müzik öğretmeni Muzaffer Umurhan’dan 2 yıldır bağlama eğitimi alan 43 öğrenci, bu yıl farklı ve anlamlı bir etkinliğe daha imza attı. 43 minik öğrenci velileri ve öğretmenleriyle birlikte gerçekleştirdikleri etkinlikte bağlamaları ile 5 Mayıs’ta Aydın Tren Garı’nda mini bir konser verdi. Efeler-Nazilli seferini yapan trenin gara gelmesi ile birlikte, iki vagonu dolduran öğrenciler öğretmen ve velileri Nazilli’ye yola çıktılar. Yolculukları esnasında bağlama çalmaya devam eden öğrenciler trendeki her yaştan yolcuların ilgisi ve şarkılarına eşlikleriyle keyifli bir şekilde Nazilli’ye geldiler.

Kendilerini tren garında karşılayan Nazilli Belediyesi personelleri tarafından Nazilli Belediyesi araçlarıyla Sümer Park Rekreasyon Alanına gittiler. Sümerpark’ta piknik havasında başlayan etklinlikte minik öğrenciler açık alanda gönüllerince eğlenip bağlamalarıyla stres attılar.
Ardından Nazilli Belediyesi’ne ait tarihi Hangar Restorana geçen minik misafirler burada da mini bir konser daha verdi. Öğretmenlerinin öncülüğünde türküler çalıp söyleyen halk oyunları oynayan miniklerin finalde; İstiklal Marşını bağlamayla çalıp söylemeleri büyük bir beğeni topladı. Minikler, konserin ardından öğretmenleri ile birlikte, Nazilli’yi gezerek tanıma fırsatı buldu. Yapılan etkinlik sonrasında sınıf öğretmeni Cevriye Akın ve okul müdür yardımcısı Zehra Özdemir etkinliklerinin Nazilli programı için kendilerine yardımcı olan misafir eden Nazilli Belediyesi’ne teşekkür ederek “Çalarak Eğleniyorum Projesi’nin” ögrencilere sosyal, sanatsal ve kültürel açıdan katkı sağladığını ifade ettiler. Bu tür projelerin öğrencileri sosyal alanda desteklerken akademik anlamda da katkı sağladığının önemi üzerinde durdular. Etkinlik gelen misafirlerin yine tren ile Aydın’a dönmeleri ile son buldu.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP