Erdoğan;” Uzattığımız Eli Isıran Bunlar Değil Mi”
129 okunma

Erdoğan;” Uzattığımız Eli Isıran Bunlar Değil Mi”

ABONE OL
6 Mayıs 2023 10:35
Erdoğan;” Uzattığımız Eli Isıran Bunlar Değil Mi”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, HDP’nin destek verdiği CHP’nin Van mitingini eleştirerek, “Çözüm sürecinde her türlü riski alarak ülkemizin 40 yıllık terör sorununu bitirmek istediğimizde uzattığımız eli ısıran bunlar değil miydi ? Suriye’deki iç karışıklıklar sırasında provokasyonlarla sokaklarda benim Kürt kardeşimin kanlarını oluk oluk akıtan bunlar değil mi? Bugün de ülkemizi Suriyeleştirmek için can atan bunlar değil mi? Tüm bu ihanetlerin neresinde benim Kürt kardeşlerim var” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, seçim çalışmaları kapsamında Van’a geldi. Havalanında karşılanan Erdoğan, daha sonra halkı selamlayarak mitingin yapıldığı Beşyol Meydanı’na ulaştı. Kalabalığı eşi Emine Erdoğan ile selamlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Yaklaşık bir yıllık hasretin ardından bugün yine Van’dayız. Van sadece ülkemizin yükselen yıldızı değil dünyada gıpta ile takip edilen bir şehir oldu. Peki nasıl oldu ? Van eskiden de buradaydı, böylesine bir cazibe merkezi haline gelememişti. Her şeyden önce Van’ı terör örgütünün tasallutundan kurtardık. Hem bu şehirde yaşayan insanların hem de buraya gelen ziyaretçilerin güven içerisinde, huzur içerisinde hayatını sürdürebileceği bir iklim tesis ettik. Terör örgütünün başını sadece burada değil, sınırlarımızın dışındaki inlerinde de ezdik. Devletinize güvenin, bize güvenin. Huzurunuza ve hatta namusunuza göz diken terör örgütü bir daha sizin kılınıza ilişemeyecek” dedi.

‘ALLAH İÇİN SEVİYORUZ’

Van depremine değinen Erdoğan, “Van depremini hatırlıyorsunuz. O zaman belediye başkanı kimdi? Malum HDP’li. Van’ı susuzluğa mahkum etti mi? Van depremiyle ilgili bir adım atmadı. Ben o zaman anında DSİ’yi görevlendirdim ve su olayı büyükşehir belediye başkanının sorunudur, yapmadı. Ne dedi? ‘Gelsin devlet yapsın’ dedi. Biz onun bu ifadelerine katılmadık. Van büyükşehirde bu yaptıkları karşılığında biz Van’ın susuzluğunu giderdik. Edremit’i Edremit biz yaptık. Erciş’i, Erciş biz yaptık. Adeta Van Gölü demiyorum, Van Denizi’nin kıyısını adeta yalılarla donattık. Tuşba’yı biz yaptık. Nerede belediye? Belediye başkanı niye görevini yapmadı? Hani bunlar benim Kürt kardeşlerimi seviyordu. Bunlara inanıyor musunuz? Türküyle, Kürdüyle biz yaradılanı yaratandan ötürü sevdik. Bizim dinimizde Türk, Kürt, Arap ayrımı yok. Biz sadece Allah için seviyoruz. Kürt kardeşlerimizi de aynı anlayışla seviyoruz” diye konuştu.

‘GABAR TERÖRLE DEĞİL PETROL REZERVİYLE ANILACAK’

Mitinge gelen bir kişinin açtığı pankart üzerinden Gabar’da çıkarılan petrole değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Çok güzel bir ifade yakaladım. Ne diyor, ‘Oh olsun artık Gabar terörle değil petrol rezerviyle anılacak’. Bunu kim yaptı ? Yine biz yaptık. Bundan sonra Gabar terörle anılmayacak. Bundan sonra Gabar, o bölgede ayrı bir petrol zenginliğiyle anılacak. Yıllarca bu petrol kuyularını betonladılar. Bunu biz açtık, tıpkı Karadeniz’deki doğal gaz gibi açtık. Doğal gazı şu an ücretsiz alıyor musunuz? Yıl sonuna kadar da yüzde 25 metreküp ücretsiz olarak ödeyecek misiniz? Bunları yaparsa AK Parti yapar.
Bu yolda bizi yalnız bırakmayacaksınız değil mi? 14 Mayıs akşamı inşallah hep birlikte bir başka güleceğiz. Her ne kadar siyasi uzantılar hala o eski kara günlerin, kanlı günlerin hayaliyle yaşıyorsa da artık o iş bitti. Yıllarca sizin ve evlatlarınızın canı ve geleceğini karartarak istismar siyaseti yapanların dönüp dolaşıp kimin arkasına takıldığını gördünüz değil mi? Diyarbakır annelerinin acısını biliyorsunuz değil mi? Bunları Kandil’e kimler kaçırdı. 10-15 yaşındaki kızlarımızı, çocuklarımızı Kandil’e kimler kaçırdı? Bunlar ne diyorlar, ‘biz Kürdüz. Benim Kürt kardeşlerime leke sürmeyin. Bunların Kürtlükle alakası yok. Bunlar sadece vahşet kusuyor.”

6’LI MASAYA ÖRÜMCEK ARABA BENZETMESİ

6 Masa’yı yürümeyi yeni öğrenen çocuklar için kullanılan örümcek yürütece benzeten Cumhurbaşkanı Erdoğan,”Şimdi bu masa yürümeye yeni başlayan çocukların kullandığı örümcek var ya ona benziyor. Rotası ve menzili olmadığı için, ne tarafa iterseniz oraya gider. Direksiyonda Kılıçdaroğlu gözüküyor ama öyle değil. Onun görevi sadece mutfakta video çekmek, sahnede kalp yapmak, sağa sola gülücük dağıtmak. Masanın etrafındakilerin hangisi sabah erken kalkıp ayaklanırsa örümcek o tarafa doğru yöneliyor. Sonra masanın bir başka ortağı sesini yükseltiyor. Bu defa isitikamet oraya dönüyor. Ardından bir başka ortak gürlüyor, hop bu defa da ayaklar o tarafa doğru çekiyor hani ‘Baş belirsiz, meydan ıssız’ sözü var ya tam da öyle bir durum var. İpin ucu başkalarının elinde olunca bunlar kendilerine tanınan hareket alanında sürekli bir tarafa savruluyor. Aynen dediğin gibi ‘6 artı 1, reis etmiyor.’ Elbette masada ne yaptığını bilenlerde yok değil” dedi.

‘BİRİLERİ KANDAN, KAVGADAN KAOSTAN, CEHALET VE SEFALETTEN BESLENİYOR’

Ülkede yaşayan 85 milyon vatandaşının tarihinin en güvenli, huzurlu ve müreffeh dönemini yaşadığını, ancak Türkiye’ynin yeniden eski karanlık günlerine geri götürülmek istendiğin kaydeden Erdoğan, “Bölücü örgütün elebaşları ve siyasi uzantılar hatırlayınız, çözüm sürecinde her türlü riski alarak ülkemizin 40 yıllık terör sorunun bitirmek istediğimizde uzattığımız eli ısıran bunlar değil miydi? Suriye’deki iç karışıklıklar sırasında provokasyonlarla sokaklarda benim Kürt kardeşimin kanlarını oluk oluk akıtan bunlar değil mi? Bugün de ülkemizi Suriyeleştirmek için can atan bunlar değil mi? Tüm bu ihanetlerin neresinde benim Kürt kardeşlerim var. Tüm bu isitismarların neresinde ülkenin ve milletin menfaati var. Bu ülkenin 85 milyon vatandaşının her biri tarihinin en güvenli, huzurlu ve müreffeh dönemini yaşarken, Türkiye’yi yeniden eski karanlık günlerine geri döndürmenin kime ne faydası var? Türkiye’yi her alanda gelişmiş ve müreffeh bir ülke haline getirmek için attığımız adımlara çelme takmanın kime ne faydası var? Size bir faydası yok? Milletimize bir faydası yok? Ülkemize bir falydası yok. Ama birileri kandan, kavgadan kaostan, cehalet ve sefaletten beslendiği için onların bu tabloya çok ihtiyaçları var. Daha geçen gün Çanakkale’de kahvehane basıp adam döverek yurt dışında oy kullanmaya giden vatandaşlarımıza saldırarak asıl niyetlerini hemen gösterdiler. Masanın bir diğer bilinçle ve ortada pek gözükmeyen ortağı FETÖ de ne yaptığını çok iyi biliyor. Ötekilerinin durumu ise tam bir trajedi. Geçmişlerini ve kendilerini inkar pahasına düşmüşler Kılıçdaroğlu’nun peşine, nereye gittiklerini bile bilmiyorlar. 14 Mayıs’ta işte bu iki tablodan hangisini isitediğinize karar vereceksiniz. Tercihinizi Türkiye’nin huzur, güven refah içinde güçlü bir şekilde yoluna devam etmesini isteyen bizimle, yeniden koalisyon, kavga, baskı zulum peşinde koşanlar arasında yapacaksınız. Van’ın tercihinin Türkiye Yüzyılı’ndan yana olacağından hiçbir şüphem yok” diye konuştu.

Gezi, çukur eylemleri terör saldırıları ile güvenliği, milli iradeyi,  finansal tuzaklarla da ekonominin hedef alındığını da sözlerine ekleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Cumhuriyetimizin ilk yıları pek çok siyasi ekonomik ve sosyal çalkantılarla geçti: Bugün dönüp baktığımızda bu istikrarsızlıkları hiçbirinin de tesadüf olmadığını kendi kendine yaşanmadığını görüyoruz. Ülkemizi iç mücadelelerle oyalayıp, kendi güvenlik ve refahları için tüm dünyanın kaynaklarını sömürdüler ne zaman ki biz demokrasi ve kalkınma atılımlarıyla aradaki farkı kapattık, O zaman bunları bir teleş sardı Gezi ile sokakları çukur eylemleri ile mahalleleri terör saldırıları ile güvenliğimizi, darbe girişimleri ile milli iradeyi finansal tuzaklarla ekonomimizi hedef aldılar. Allah’ın yardımı ve milletimizi desteğiyle Tüm bu saldırıları ğösledik. Akamete uğrattık bununla da yetinmedik sınır ötesi hareketlerle yeni ekonomik programlarıyla savunma sanayinde ve enerji yatırımlarıyla Türkiye yüzyılına hazırlık yaptık. ”

 

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP