Oy Kaybi İle İlgili Çarpıcı İddia! AK Parti Kulisleri bunu Konuşuyor
113 okunma

Oy Kaybi İle İlgili Çarpıcı İddia! AK Parti Kulisleri bunu Konuşuyor

ABONE OL
8 Ağustos 2022 10:06
Oy Kaybi İle İlgili Çarpıcı İddia! AK Parti Kulisleri bunu Konuşuyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

2023 Haziranında yapılması planlanan seçimlerle ilgili yeni gelişmeler yaşanıyor. TBMM’nin tatile girmesiyle birlikte sahada halkın nabzını yoklayan AK Parti Milletvekillerine göre partideki oy kaybı durdu. AK Partili bir grup seçmenin “kararsıza” geçtiği ancak başka bir partiye de yönelmediği ifade edilirken, ekonomide atılacak adımların halkın cebine yansıması halinde, bu seçmenin geri döneceğine işaret ediliyor. Bazı parti kurmayları, EYT’lilerin büyük kamuoyu baskısı oluşturduğunu ve özellikle muhalefeti bu konuda iktidara baskı unsuru olarak kullandığına dikkat çekiyorlar.

thumbs_b2_ae49e6ac0568ab798a540993419b3849

‘TARIM KESİMİ MEMNUN’

Meclis’in tatile girmesinin ardından AK Parti milletvekilleri sahada halkın nabzını tutuyor. Milletvekilleri, şikayet ve önerileri de genel merkeze iletiyor.

Özellikle kırsal kesimde güçlü desteği olan AK Partililere göre tarım kesimi, ürününün para etmesi nedeniyle memnun.

‘OY KAYBI DURDU’

Partinin oy kaybının “durduğunu” savunan bazı AK Parti kaynaklarına göre partinin ücretli kesimi, özellikle de emeklileri rahatlatacak adımları atması halinde, kararsız seçmen “partiye geri dönebilir.”

Yaz aylarında seçim bölgelerinde halkın talep, beklenti ve şikayetlerini dinleyen AK Parti milletvekilleri, sahadan izlenimlerini ve analizlerini, rapor halinde parti yönetimine sunuyor.

AK Partililerin önceliğini ise son yılların en yüksek enflasyon ve hayat pahalılığı yaşanması nedeniyle, bu durumun seçmenin oy davranışına nasıl yansıyacağı oluşturuyor.

Milletvekilleri bu çerçevede, Meclis’in yeni yasama yılında, yapılması gereken yasal düzenleme önerilerini de parti yönetimine iletiyor.

“AZ DA OLSA BİR OY ARTIŞI VAR”

AK Parti milletvekillerine göre özellikle tarım kesimi ürününün para etmesinden memnun.

 

Enflasyona karşı yapılan ücret ve ürün taban fiyat artışları nedeniyle partinin “oy kaybının durduğunu” belirten AK Partili bir milletvekili, az da olsa bir oy artışı gözlediklerini ifade ediyor.

 

AK Partili bir grup seçmenin “kararsıza” geçtiği ancak başka bir partiye de yönelmediği ifade edilirken, ekonomide atılacak adımların halkın cebine yansıması halinde, bu seçmenin geri döneceğine işaret ediliyor.

 

Enflasyon ve hayat pahalılığını görmezden gelmeyen AK Parti’de, üretilen malların tüketiciyle buluşması aşamasında fiyatların aşırı şişirildiği yaygın görüş.

 

“10 LİRAYA KURU SOĞAN MI OLUR?”

Enflasyon nedeniyle bazı ürünlerin 5 kat arttığını ama piyasada bunun çok çok üstünde artışlar olduğunu belirten parti kaynakları, tepkilerini “10 liraya kuru soğan mı olur?” sözleriyle dile getiriyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP