Tetik;” Nazilli’de Engelleri Kaldıracağız”
68 okunma

Tetik;” Nazilli’de Engelleri Kaldıracağız”

ABONE OL
25 Şubat 2024 14:47
Tetik;” Nazilli’de Engelleri Kaldıracağız”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

CHP Nazilli Belediye Başkan adayı Ertuğrul Tetik, seçim çalışmaları vatandaşlarla buluşmaya devam ediyor. Ziyaretlerde engelli vatandaşlarla konuşan Tetik, “Herkes atıp tutuyor. “Yaparsak biz yaparız” falan diye. Yıllarca yönettiniz de ne oldu. Engelli vatandaşlarımıza ait Nazilli’mizde bir tuvalet bile yok” dedi.

CHP Nazilli Belediye Başkan adayı Ertuğrul Tetik, gece gündüz demeden seçim çalışmalarını sürdürüyor. Gündüz merkezde akşam köylerde vatandaşla buluşan Tetik, engelli vatandaşların sorunlarına dikkat çekti. Ziyaretlerde engelli vatandaşlarla konuşan ve sorunlarını dinleyen Tetik, “Üzülerek söylüyorum ki, engelli kardeşlerimiz bugüne kadar hiç değer görmemiş. Engellilere ait yollar yok. Cadde ve sokaklarda gidemiyorlar. Yolu bırakın tuvalet ihtiyacını karşılayacakları bir tuvalet bile yok. Bu ayıp hepimizin” şeklinde konuştu.

“ENGELLİ KARDEŞLERİMİZİN YANINDA OLACAĞIZ”

40 ilden büyük diye övündüğümüz Nazilli’mizde engellilere ait bir tuvalet dahi olmamasından utanç duyduğunu söyleyen Tetik, “Öncelikle şunu bilmemiz gerekiyor. Hepimiz birer engelli adayıyız. Sadece 3 Aralık’ta Engelliler Günü’nde yanlarında olup sevgi sözcükleri söylemekle olmaz. Engellilerin yaşamını kolaylaştıracak projeler üreterek onların yanında olabilirsiniz.
Engelli vatandaşlarımız yıllardan beri gerektiği saygıyı ve değeri görmediler. Engellilere ait farklı bir yol olması gerekiyor. Cadde ve sokaklarda gidemiyorlar. Yolu bırakın tuvalet ihtiyaçlarını bile gideremiyorlar. Çünkü 40 ilden büyük diye övündüğümüz Nazilli’mizde engellilere ait bir tane tuvalet yok. Bu, yıllarca Nazilli’mizi yönetenlerin ayıbıdır. Biz sadece sevgi sözcükleri söyleyerek engellileri kandırmayacağız. Engelliler için gerçekleştireceğimiz projelerle engelleri ortadan kaldırıp, onların yaşamlarını kolaylaştıracağız” ifadelerini kullandı.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP