Ünlü Oyuncu’yu Büyük Görev
65 okunma

Ünlü Oyuncu’yu Büyük Görev

ABONE OL
11 Ağustos 2023 09:41
Ünlü Oyuncu’yu Büyük Görev
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhurbaşkanlığı atama kararları Resmi Gazete’de yayımlandı. Oyuncu Tamer Karadağlı, Devlet Tiyatroları Genel Müdürü oldu. Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Dr. Batuhan Mumcu da, karar sonrasında ünlü oyuncu Karadağlı’ya yeni görevinde başarılar diledi.

Resmi Gazete’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayınlanan atama kararlarına göre, oyuncu Tamer Karadağlı Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü görevine getirildi.

BAKAN YARDIMCISI MUMCU’DAN TEBRİK MESAJI

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Dr. Batuhan Mumcu da atama kararının ardından sosyal medyadan yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

“Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleriyle, Bakanlığımıza Araştırma ve Eğitim Genel Müdürü olarak atanan yol arkadaşım, kardeşim Selim Terzi’yi ve Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğüne atanan Tamer Karadağlı’yı tebrik ediyor, yeni görevlerinde başarılar diliyorum. İnanıyorum ki tiyatro sahnesinde önemli izler bırakacak ve kültürel mirasımıza değer katacaktır.

Aynı şekilde Selim kardeşim de kültürel değerlerimizin araştırılmasına, gelecek kuşaklara aktarılmasına vesile olacak ve turizm sektöründe hizmet kalitesinin artması için üstün katkılar sunacaktır. Hayırlı olsun”

TAMER KARADAĞLI KİMDİR?

Tamer Karadağlı 24 Mayıs 1967 tarihinde Ankara’da doğdu. İlkokula başlamadan ailesi ile birlikte ABD’ye yerleşen Karadağlı, lise son sınıfta Türkiye’ye kesin dönüş yaptı ve Çankaya Lisesi’nden mezun oldu. Sinema sevdası o yıllarda başladı.

TED Ankara Koleji’nden sonra Çankaya Lisesi’nden ve Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Tiyatro Bölümünden mezun olan sanatçı ilk filmini 1993 yılında çevirdi.

FERHUNDE HANIMLAR DİZİSİYLE TANINDI

TRT’de yıllarca oynayan ‘Ferhunde Hanımlar’ dizisinde Dr. Selçuk rolü ile ünlendi. Üniversite yıllarında başladığı dublaj işini de başarı ile devam ettirdi. Robert De Niro, Marlon Brando’nun gençliği, Al Pacino, Antonio Banderas, Michael Madsen, Kevin Kostner, Clint Eastwood, Mel Gibson, George Clooney gibi sanatçıları seslendirdi.

 

ÇOCUKLAR DUYMASIN İLE KARİYERİ ZİRVE YAPTI

1200 bölüm süren ‘Ferhunde Hanımlar’ dizisindeki Dr. Selçuk rolünden sonraki en önemli işi bir döneme damga vuran ‘Çocuklar Duymasın’ isimli TV dizisindeki Haluk rolüydü. İyi seviyede İngilizce bilen Tamer Karadağlı, 8 farklı İngilizce lehçesini konuşabilmektedir. Tamer Karadağlı, 2002 senesinde evlendiği Arzu Balkan ile 2007 senesinde boşandı. 2 Temmuz 2006’da kızları Zeyno dünyaya geldi.

 

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP