İspatlansın adaylıktan çekilirim demişti
684 okunma

İspatlansın adaylıktan çekilirim demişti

ABONE OL
27 Mart 2024 16:19
İspatlansın adaylıktan çekilirim demişti
2

BEĞENDİM

ABONE OL

“Jantsa talep etti, biz yer tahsis etmedik iddiaları ispatlansın adaylıktan çekilirim” diyen Ergüler’e ispat, Jantsa sahibi Ercan Çerçioğlu’ndan geldi.
Nazilli Belediye Başkanlığı dönemi sırasında jantsa Fabrikasına Nazilli’de yer tahsis edilmediği sözlü ya da yazılı ispat edilirse adaylıktan çekilirim diye açıklama yapan CUMHUR ittifakı Belediye Başka adayı Esat Ergüler’in yalan söylediği ortaya çıktı.!
ERGÜLER “ÇAMUR ATMAYI TERCİH EDİYORLAR, BU BENDE TUTMAZ”DEMİŞTİ
CUMHUR İttifakı Nazilli Belediye Başkan adayı Esat Egüler katıldığı TV programında, kendisine sorulan “Uğur derin dondurucu fabrikasını korumak adına Zorlu Holding ve Jantsa Fabrikasına Nazilli’de yer tahsis etmediğiniz iddialarına ne diyeceksiniz” sorusu karşısında “Bu dedikodu neden çıkarılıyor, Esat Ergüler’e çaldı denilemiyor, peşkeş çekti hiç denilemiyor, hizmet üretmedi denilemiyor, böyle bir çamur atmak yoluyla siyaset yapmayı tercih ediyorlar, bu bende tutmaz Bana hizmet Bunu Bana sözlü ya da yazılı ispat etsinler adaylıktan hemen çekilirim” şeklinde açıklamalarda bulunmuştu.

MEMLEKET PARTİSİ ADAYI ÇETİNKAYA İSPATLADI
Memleket Partisi Belediye Başkan adayı Ali Çetinkaya, şehir içi Minibüsçüler kooperatifi ziyareti sırasında yaptığı açıklamada seçildiği taktirde Nazilli’ye yeni fabrikaların kurulması için şimdiden girişimlerde bulunduğunu açıklarken, jantsa fabrikasının sahibi Ercan Çerçioğlu ile telefonda görüştüğünü söyledi.
Jantsa’nın ilave fabrikasını Ortaklar’a kuracağını öğrenen Çetinkaya , Fabrika sahibi Ercan Çerçioğlu’nun kendisine” Nazilli o treni kaçırdı, biz o dönemlerde yer talebinde bulunduk, ancak bize Nazilli’de arazi verilmedi” şeklinde konuştuğunu anlattı.
JANTSA SAHİBİ ÇERÇİOĞLU HABER SİTEMİZE AÇIKLAMALARDA BULUNARAK OLAYI DOĞRULADI
Yaşanan bu gelişmeler üzerine olayın doğruluğunu araştırmak için Jantsa Fabrikasının yönetim kurulu Başkanı Ercan Çerçioğlu’na ulaşan gazeteci Murat Gürkan, çok çarpıcı bilgilere ulaştı. Jantsa sahibi Çerçioğlu, Memleket partisi adayı Çetinkaya ile yaptığı telefon konuşmasını teyit ederek, o dönemde yaşanan olayların doğru olduğunu ortaya çıkardı!
“ TALEBİMİZİ KABUL ETTİLER,ÖN TAHSİS BELGESİ VERDİLER”
Nazilli OSB henüz kurulmadan Jantsa olarak Nazilli’ye arazi talebinde bulunduklarını açıklayan Ercan Çerçioğlu, o dönemlerde Nazilli OSB Müteşebbis heyeti başkanının dönemin Aydın Valisi, Başkan yardımcısının da o aynı dönemdeki Nazilli Belediye Başkanı Esat Ergüler olduğunu hatırlattı. Çerçioğlu yaptığı açıklamada; “ Bizim talebimizi kabul ettiler ve bize yer tahsis etmek üzer ön tahsis belgesi verdi. Vermem demedi verdi yani.
“İKİ SENE BEKLETTİLER SONRA BİZ SİZE ŞU AN YER VEREBİLECEK DURUMDA DEĞİLİZ”DEDİLER
O Dönemlerde Jantsa’nın hızla büyümekte olduğunu açıklayan Ercan Çerçioğlu mevcut fabrikanın dışında daha büyük bir fabrika inşa etmek zorunda kaldıklarını belirterek ;” iki sene bekledikten sonra yeni bir yatırım yapmamızın şart olduğunu belirterek Biz yatırım yapmak zorundayız bize arazimizi verin dedik, sonra bize dönüp, şu an size yer verebilecek durumda değiliz , dediler.
“NAZİLLİ OSB YÖNETİMİNDEN ÜYELİĞİMİZİ SİLDİRİP UMURLUYA YATIRIM YAPTIK”
JANTSA yöneticisi Ercan Çerçioğlu açıklamasının devamında; “İki sene bizi beklettikten sonra bu cevabın üzerine biz de kendilerine üyeliliğimizi silmelerini istedik ve sildirdik .Bunun üzerine Umurlu OSB bize teklifte bulunu ve biz de fabrikamızı orada inşa ettik” diye konuştu.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP