Kürşat Başkan Miraç Kandilini Kutladı
87 okunma

Kürşat Başkan Miraç Kandilini Kutladı

ABONE OL
6 Şubat 2024 11:23
Kürşat Başkan Miraç Kandilini Kutladı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, Miraç Kandili vesilesiyle bir mesaj yayımlayarak tüm İslam Âlemi’nin kandilini tebrik etti.

Miraç Kandili’nin feyzi, bereketi ile ülke olarak birlik, beraberlik ve dayanışma duygularının daim olmasını dileyen Kürşat Başkan, “Üzerinden 1 yıl geçse de acılarını en derinde hissettiğimiz, 6 Şubat depremlerinde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza bu mübarek günde Allah’tan rahmet diliyorum” ifadelerini kullandı.

İslâm âleminin ve tüm hemşerilerinin Miraç Kandilini kutlayan Başkan Özcan; “Üç ayların manevî hayatımıza getirdiği bereketle birlikte dinî hayatımızda da önemli bir yeri olan Miraç gecesine ulaşmanın mutluluğu içerisindeyiz. Ancak Yüzyılın felaketi olarak adlandırdığımız Türkiye’nin yüreğinde derin yaralar açan, büyük deprem felaketinin üzerinden tam bir yıl geçti. Bu depremde hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet dilerken, geride kalan, yakınlarını kaybeden kardeşlerimize sabırlar temenni ediyorum. Onların üzüntüsünü, acılarını yüreğimiz sızlayarak paylaşıyor kaybettiklerimizi dualarla anıyoruz. Yüce Rabbim ülkemize bir daha böyle acılar yaşatmasın” dedi.

Cenab-ı Allah’tan Miraç Kandili’nin ülkemiz ve tüm insanlık için hayırlara, güzellikler ile berekete vesile olmasını niyaz ettiklerini söyleyen Özcan; “Miraç Kandili vesilesiyle, sevdiklerinizle birlikte huzurlu ve mutlu bir gece geçirmenizi diliyor, bu mübarek gecenin, tüm insanlık ailesine barış, sağlık, esenlik getirmesini temenni ediyorum. Tüm dualarınızın kabul olması dileğiyle. Miraç Kandili’miz kutlu olsun” .

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP