Nazilli’de Seçim Gerginliği Tırmanıyor
227 okunma

Nazilli’de Seçim Gerginliği Tırmanıyor

ABONE OL
5 Mart 2024 14:10
Nazilli’de Seçim Gerginliği Tırmanıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Başkan Ökmen’den AK Parti’ye tepki

CHP Nazilli İlçe Başkanı Aslıhan Ökmen, seçim broşürleri konusunda sorun yaşadıkları AK Parti’ye tepki gösterdi. Ökmen, AK Partilileri seçim kanunlarını çiğnemekle suçladı.

31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerine kısa süre kala Nazilli’de siyasetin tansiyonu yükselmeye devam ediyor. AK Parti ile CHP arasında yaşanan pankart krizinin ardından AK Parti ile İYİ Parti de gerilmişti.

İlçenin hemen her sokağında asılı olan pankart ve broşürlerle ilgili yazılı açıklama yapan CHP Nazilli İlçe Başkanı Aslıhan Ökmen, AK Parti’yi seçim kanunlarını çiğnemekle suçladı.

“HUKUKSUZLUĞUN GÖSTERGESİ”

Ökmen açıklamasında, “31 Mart Mahalli İdareler seçim takviminde belirtilen ilgili kanunlar ve YSK tarafından alınan kararlar AK Parti örgütleri ve adayları tarafından çiğnenirken ilgili kurumlar süreci ağırdan almaya, sessiz kalmaya devam ediyor. Üstünde logo, amblem ve aday ismi bulunmayan, yalan bilgi ve iftira içeren korsan pankart ve afişlerin hala bina cephelerinde bulunması, aynı zamanda yasak olmasına ve trafik güvenliğini tehlikeye sokmasına rağmen; Nazilli ilçemiz içerisinde tüm döner kavşaklarda, karayolundaki tüm trafik ışıkları altlarında, yol kenarlarında, aday fotoğrafı ve parti logosu bulunan afişlerin AK Parti örgütleri tarafından kanunlar çiğnenerek konulması ve bunu korkusuzca yapmaları ise hukuksuzluğun net göstergesidir.” ifadelerini kullandı.

“NAZİLLİ’Yİ TESLİM ETMEYECEĞİZ”

Açıklamasının devamında kamuoyu ve ilgili kurumlara seslenen Ökmen, “Kanunları dahi yok sayan, kendini her şeyden üstün gören bu zihniyete ilişkin hukuk çerçevesinde tüm mücadelemizi sürdürüyoruz. Nazilli halkının hakkını, hak yemeyi alışkanlık haline getirmiş bu zihniyete asla teslim etmeyeceğiz.” dedi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP